دکتر فرزاد مازيار

جراح دندانپزشک


کلینیک دندانپزشکی

دکتر فرزاد مازیار

بهترین دندانپزشک تهران

مدیریت
اگرچه پیدا کردن یک دندانپزشک خوب کار بسیار سختی به نظر میرسد، اما وقتی که بدانید کجا باید به دنبال گزینههای مناسب بگردید، هنگام مقایسه آنها دنبال چه چیزی باشید و در نهایت چه چیزهایی را بپرسید تا بتوانید مشخص کنید کدام یک برای رفع نیازها و مشکلاتتان مناسبتر است، این کار بسیار آسانتر خواهد شد.روی هم رفته، یک دندانپزشک و دندان پزشک کودکان خوب در منطقه محل فعالیتش شهرت خوبی داشته، در مورد سلامت دندانهای بیماران با ایشان صادقانه صحبت میکند، پیش از درمان هزینهها را ذکر کرده و از دانش لازم برخوردار است و با کمال میل به پرسشهای بیماران پاسخ میدهد. حتماً قبل از آنکه دچار دنداندرد یا مورد اضطراری دیگر شوید، مطابق مراحل زیر بهترین دندانپزشک را پیدا کنید.

دندانپزشکی کودکان یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که هدف آن پیشگیری و درمان بیماریهای دهان و دندان از دوره نوزادی تا نوجوانی می باشد. کودکان نیازمند مراقبتهای ویژه (ناتوانی ذهنی، اوتیسم، فلج مغزی و...) نیز توسط دکتر دندانپزشک کودکان درمان میشوند.در طی دوره 3 ساله آموزش تخصصی ، بهترین دکتر دندانپزشک با انجام درمان های پیشرفته و تخصصی دندانپزشکی کودکان وگذراندن واحد های اختصاصی تئوری وعملی از جمله پزشکی کودکان، روانشناسی کودک ومراحل رشد روانی کودک، ارتودنسی پیشگیری ومداخله ای ، درمان کودکان نیازمند مراقبتهای خاص، درمان های دندانپزشکی تحت آرامبخشی وبیهوشی و... با ارایه مقالات تحقیقاتی مختلف و دفاع از رساله تخصصی، گواهینامه تخصصی دندانپزشکی کودکان را دریافت مینماید و در نهایت با شرکت در آزمون بورد تخصصی موفق به اخذ مدرک بورد تخصصی دندانپزشکی کودکان (دانشنامه تخصصی) می گردد.

چگونه یک دندانپزشک خوب پیدا کنیم ؟
بهترین راه برای شروع جستجو این است که از دوستان، خانواده یا همکارانتان بخواهید کسی را به شما معرفی کنند. کسی که از کار دندان پزشک خود راضی باشد با کمال میل او را به شما معرفی میکند یا دستکم نظرش را درمورد او میگوید. مسئول داروخانه یا پزشکی که معمولاً به او مراجعه میکنید هم میتواند منبع خوبی برای یافتن یک دندانپزشک زیبایی مناسب باشد . اگر در حال نقل مکان هستید، از دکتر دندانپزشک زیبایی فعلیتان بخواهید شما را به یکی از همکارانش در محل جدید زندگیتان معرفی کند.

اگر شیوه های قبلی جواب نداد، میتوانید در اینترنت به دنبال گزینه مناسب بگردید.قاعدتاً، تا اینجا باید فهرستی از چندین دندانپزشک بخصوص دندانپزشک اطفال خوب تهیه کرده باشید. مرحله بعد این است که با هر یک از این دندانپزشکان تماس گرفته و یا به آنها مراجعه کنید تا بتوانید ابتدا از طریق یک جلسه مشاوره مخصوص بیماران جدید یا «معارفه » و سپس با یک نوبت ویزیت واقعی گزینههای فهرستتان را محدودتر کنید. هر چه بیشتر پرسش و تحقیق کنید احتمال اینکه بتوانید زودتر گزینه مناسب نیازها و اولویتهایتان را پیدا کنید بیشتر خواهد بود.

فاکتورهایی که باید هنگام انتخاب دندانپزشک مد نظر قرار بگیرند
جلسه مشاوره اولیه همه چیز را آشکار نمیکند، بنابراین برای اطلاع بیشتر از کار و روشهای مورد استفاده بهترین دکتر دندانپزشک باید یک بار توسط او ویزیت شوید. موارد زیر پرسشهایی هستند که باید در طول این ویزیت از دندانپزشک یا خودتان بپرسید:

پرسشهایی که باید از دندانپزشک بپرسید
دندانپزشک چند سال سابقه کار دارد؟
آیا از صلاحیت و مهارتهای لازم برخوردار است؟ آیا جراح دندانپزشک است یا دکترای دندانپزشکی عمومی؟
دوره تحصیلات و آموزش خود را کجا گذرانده است؟
تجربهاش در زمینه درمان و عملهایی که نیاز دارید چقدر است؟
از چه نوع ایمپلنتها و چه روشهای کاشت دندان و اصلاح طرح لبخند استفاده میکند؟
از میان روشها و مواد مورد استفاده این دندان پزشک کدام موارد مناسب شما هستند؟
تا چه حد در کنفرانسها و دورههای آموزش مداوم شرکت میکند؟
کدام یک از مواد بیحسی یا بیهوشی که مجاز به استفاده از آنها است را به کار میبرد؟
آیا در مطب او برای بیماران وسایل راحتی مثل پدهای گرمکن، تلویزیون یا پخش موسیقی وجود دارد؟
کدام بیمهها و طرحهای بیمهای را میپذیرد؟
پرداخت به چه روشهایی را قبول میکند؟
آیا گزینه پرداخت قسطی هم دارد؟
آیا کلینیک مناسب کودکان است ؟
چه نوع خدمات اورژانسی ارائه میشود؟ آیا این خدمات، بعد از ساعات کاری و در تعطیلات آخر هفته هم ارائه میشوند؟
مواقعی که نمیتوانند جراحی یا درمان مناسبی را ارائه دهند، برای ارجاع بیمار به جاهای دیگر چه اقداماتی انجام میدهند؟ تا چه حد با کار مطب یا کلینیکی که بیمار را به
آن ارجاع میدهند آشنایی دارند؟
معمولاً برای یک ایمپلنت دندان یا ایمپلنت کل دندانها چه مبلغی دریافت میکنند؟ این هزینه و قیمتها شامل انجام چه اعمال و استفاده از چه مواد و تجهیزاتی میشوند؟ این ارقام را با قیمتهایی که از جاهای دیگر بدست آوردهاید مقایسه کنید.
آیا عکسهای قبل و بعد از درمان بیماران قبلی مخصوصا در موارد اصلاح طرح لبخند را دارد؟ عکس بعد از درمان یک بیمار با وضعیت مشابه خود را به دکتر دندانپزشک نشان دهید تا او بداند انتظار چه نتایجی را دارید.

پرسشهایی که باید از خودتان بپرسید
آیا با زمان و محل انجام عمل مشکلی ندارید؟ آیا با برنامههای دیگرتان تداخلی ندارند؟
آیا کارکنان کلینیک مایل به پاسخگویی به پرسشهایتان هستند؟
آیا رفتارشان دوستانه است؟ آیا با آنها راحت هستید؟ آیا فکر میکنید که میتوانید رابطه بلندمدت خوبی با آنها برقرار کنید؟
آیا مطب و تجهیزات آن، مرتب، منظم و تمیز به نظر میرسند؟
آیا تجهیزات و فنآوری مورد استفاده نسبتاً جدید به نظر میرسند؟ تجهیزات قدیمی میتواند نشان دهنده استفاده از روشهای منسوخ و پرمخاطرهتر باشد.
آیا کادر درمانی، در حین انجام درمان از دستکش و سایر وسایل حفاظتی شخصی استفاده میکنند؟
آیا آنها برای کسب اطلاع بیشتر از وضعیتتان از شما سؤالی پرسیدند و از یافتههایشان یادداشتبرداری کردند؟
آیا توضیحات ارائه شده درمورد وضعیت بهداشت دهانتان، درمانهایی که نیاز دارید و اعمالی که انجام خواهد شد واضح و کامل است؟ آیا آنها مطالب را به زبان ساده
میگویند یا از لغات فنی پیچیده استفاده میکنند؟
آیا علاوه بر مزایای روش درمانی مورد استفاده، عوارض جانبی یا مشکلات آن را هم ذکر میکنند؟
آیا دهان، لثهها و دندانهایتان بهطور کامل معاینه شدند؟
آیا تاریخچه پزشکیتان ثبت و بایگانی شد؟
قبل از مراجعه به کلینیک باید حتماً مطمئن شوید که بهترین کلینیک دندانپزشکی را انتخاب نموده اید و دکتر دندانپزشک میتواند کار خود را به خوبی انجام دهد. اگرچه در نظر گرفتن همه فاکتورهای فوق کار طاقتفرسایی به نظر میرسد اما باید دانست که پیدا کردن بهترین دندانپزشک کودکان هم کار سختی است (خصوصاً در یک منطقه بهخصوص). هرچه حالا بیشتر کار و تحقیق کنید، در دراز مدت سلامت دهان و زیبایی دندان شما کمتر با خطر مواجه خواهد شد.


آدرس مطب : تهران ، قیطریه ، خیابان شهید اندرزگو ، شماره 66
تلفن : 22393400 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دندانپزشک اقدسیه 09125544500دندانپزشک اطفال 09125544500 دندانپزشک فرمانیه 09125544500دندانپزشک قیطریه 09125544500 دندانپزشک حافظ قران دکتردندانپزشک دار آباد09125544500دندانپزشکی دکتر مازیار ف22393400 تلفندکتر محمود وطن پور - هنرمقیمت لامینیت دندان 8دکتر دندانپزشک خوب در شمقیمت لامینیت دندان 5درمان مجدد ریشه دندانلمینیت چیست 10عکس دندان به دندانپزشک چلمینیت دندان چیست 4عصب کشی دندان چند جلسهلمینیت دندانهای ایرانیالامینیت چیستلامینیت یا اورتو دنسی6لامینیت دندانمتخصص لامینیت دندان دکترمتخصص درمان ریشه مجددمتخصص درمان ریشه در تهرامتخصص ریشه دندان دکتر ماکیست دندانکیست ریشه دندان دکتر فرزکاهش فوری فشار خون بالا دانواع لمینیت دندان7اورتودنسی دندانهای من 2239ایمپلنت آلمانی icxایمپلنت دندان نیاوران و بهترین دندانپزشک تهرانبهترین دندانپزشک تهران دبریج دندانتفاوت دندانپزشک عمومی و بیوگرافیتماس با مادکتر فرزاد مازیارایمپلنتلامینیت و زیباییدرمان ریشهجراحی لثهارتودنسیدندانپزشکی اطفالپروتزجراحی دندان عقل نهفتهبرو به وبلاگ